Mydło kokosowe do włosów

Opublikowano Kategorie BlogTagi , ,
Mydło kokosowe do włosów

Mydło kokosowe do włosów

Mydło kokosowe do włosów? A co to jest? Jesteśmy już takim społeczeństwem, że nie pamiętamy mycia głowy mydłem. Dużo osób się dziwi, wzdryga na samą myśl, a wielu pyta jak to robić.

Parę lat temu miałam to samo – kupiłam mydło do włosów. Było to mydło Burt’ s Bees. Jeszcze wtedy firma nie była taka znana jak teraz,
i prowadził ją założyciel. Naturalne, ziołowe, dedykowane właśnie do włosów. Kupiłam oczywiście całą serię kosmetyków i pokochałam je od razu. Były naturalne i proste. Mydło, jako jedyny kosmetyk, nie zrobił na mnie wrażenia, pozostałe natomiast, z powodu niedostępności firmy w Polsce, odtwarzałam bez problemu w domowym zaciszu. Pamiętam tylko, że miałam splątane  i sztywne włosy, co zniechęciło mnie do mydła do włosów na wiele lat.

Potrzeba matką wynalazków

Do powrotu zmusiła mnie niemożność zrobienia szamponu bez konserwantów, który mógłby stać w łazience dłużej niż 1-2 tygodnie. Każdy kosmetyk zawierający, jako główny składnik, wodę, musi być chroniony przed zepsuciem. Bakterie i grzyby, które się w nim mogą rozwinąć, są większym lub podobnym zagrożeniem, co sam konserwant. Musimy o tym pamiętać. Można oczywiście eksperymentować z olejkami
i ekstraktami roślinnymi, ale czy wymagana do zakonserwowania kosmetyku ilość olejku nie będzie szkodzić włosom? Nie będę już tego sprawdzać.

Mydła do ciała, w każdym razie, były już w użyciu w naszej rodzinnej łazience, a włosy myliśmy nimi czasami na wakacjach, żeby nie zabierać ze sobą kolejnej butelki.

I tak właśnie powstało mydło kokosowe do włosów, na maceracie
z łopianu.

Jak myć włosy mydłem?

Głowę myjemy jak zwykłym szamponem, czyli spłukujemy wodą, mydlimy włosy bezpośrednio, chwilę myjemy, spłukujemy mydło wodą,
i teraz bardzo ważny moment, spłukujemy włosy wodą z octem jabłkowym. I znowu spłukujemy wodą. Wiele osób pyta, czy to konieczne. Tak. Aby pozamykać łuski, żeby włosy się nie plątały, żeby przywrócić równowagę skórze głowy.
Ph mydła kokosowego to ok. 8, a wody 7, dlatego nie używamy mocno stężonego roztworu octu, wystarczy łyżka na pół litra wody.

Bardzo ważne jest, aby zakupić ocet bez aromatów i bez pirosiarczynów oraz aby stosować go w rozcieńczeniu. Dzięki temu zapach octu nie utrzyma się na włosach, które będą ładne i zdrowe, bez konieczności stosowania odżywek.

Po wielu pytaniach o to na jak długo wystarcza mydło i ile razy w tygodniu myjemy, zaobserwowałam, że u nas mydło wystarcza na minimum 4 tygodnie. Czyli dla 4 osób, dzieci myją 1 raz w tygodniu, ja z mężem 2-3 (oboje lubimy sport).

Takie zwykłe mydło kokosowe, a potrafi zastąpić reklamowane cuda :)

 

Tu kupisz https://soapdeli.pl/kategoria-produktu/moje-naturalnosci/mydla-naturalne/mydla-kokosowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SoapDeli

SoapDeli