Stopy cud

Opublikowano Kategorie BlogTagi

Stopy cud

A jak wasze stopy cud czy nie cud?
Zaczynamy o nie dbać zazwyczaj przed wakacjami, bo wiadomo, w ruch idą klapki. A po lecie? Chowamy je w buty i zapominamy do następnego sezonu. Czy lato to przypadkiem nie jest właśnie ten okres kiedy naskórek jest bardziej zgrubiały, bo tak powinno być? Uwielbiam chodzić na boso. Ale tak naprawdę, na boso, wszędzie. Jak pan Cejrowski. Hi hi.

Chodzę na boso po domu i po ogrodzie.

Moje dzieci to samo, jak jesteśmy w domu, chodzimy na boso przez cały dzień. I co? Moje dzieci też mają pogubiony naskórek na stopach. Powstaje on z oczywistego powodu, aby chronić nasze stopy przed nadmiernymi bodźcami.

Stópki jak u niemowlaka

Czy złuszczanie ich cudownymi środkami naprawdę jest potrzebne? Nie! Reklama wmawia, że stopy powinny być miękkie jak u dziecka? Ciekawe. Dajemy się bałamucić i kupujemy te cudowne środki.
Pracowałam w sierpniu przez 2 tygodnie w aptece i nie było dnia, żeby ktoś nie zapytał o skarpetki złuszczające. Producentów coraz więcej. Są już skarpetki damskie i męskie.

Stopy jak z reklamy

Skarpetki z folii są w modzie. Wyparły już tradycyjne pumeksy i pilniki (ostatecznie może być pilnik, ale koniecznie elektryczny). Teraz złuszczamy stopy w skarpetkach. To postęp na miarę XXI wieku. Ciekawe co jeszcze wymyślą spece od marketingu. Tak, bo tak działa marketing. Wymyśla problem, potem produkt, potem reklama. Reklama sugestywna, taka, że każdy musi to mieć – Stopy cud.
Zaczynasz się zastanawiać, a jakie są moje stopy? Ooo, nie są miękkie i delikatne. Muszę kupić te skarpetki. Muszę mieć stopy cud – jak w reklamie.
Nie dałam się ponieść reklamie, a Ty?
Dzieci mają miękkie stópki dopóki nie stawiają pierwszych kroków. Jest to naturalne i niech tak pozostanie. Nasze stopy o ile są używane, nie będą delikatne. Nasza skóra inaczej wygląda na twarzy, brzuchu i stopach, bo spełnia inną funkcję. Jeżeli już bardzo chcemy wygładzić nasze stopy, to polecam: 5 minut w occie jabłkowym z oliwą, potem złuszczanie solą. Stopy będą odświeżone i natłuszczone, ale nie muszą przecież być, jak u niemowlaka 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SoapDeli

SoapDeli