Jak myć włosy mydłem?

Opublikowano Kategorie Blog

Jak myć włosy mydłem?

Są dwie zasady których trzeba przestrzegać. Mydłem myjemy tylko raz!

Druga zasada nie używamy produktów do stylizacji, typu pianka, lakier.

Jeżeli używamy zwykłego szamponu drogeryjnego, przejście na produkt naturalny może chwilę trwać. Włosy mogą wydawać się oblepione. Po szamponach zostają na włosach pozostałości. Można przyspieszyć wymywanie przy pomocy sody oczyszczonej (spożywczej, do ciasta). Myjemy taką mieszanką, bez użycia mydła czy szamponu, włosy 2-4 razy (łyżka na 1l wody) i spłukujemy płukanką octową.

Można także myć mąką żytnią lub mąką z cieciorki (około 1 miesiąca).

Jeżeli pozbędziemy się osadów z szamponów, środków do stylizacji…to myjemy mydłem i już.

Sposób użycia mydła bez octu

W wielkim skrócie:

  1. moczymy włosy wodą
  2. namydlamy, ja robię to bezpośrednio, mydlę tył głowy, mydło się pieni, a kostka ma wygodny kształt dopasowany do dłoni, aby ułatwić namydlanie
  3. spłukuję ciepłą wodą
  4. spłukuję wodą z octem – chwilę przed myciem wlewam ocet do kubka i zalewam wodą (wiem, że nie wszyscy to robią, ale ja polecam, zwłaszcza przy długich włosach)
  5. spłukuję dokładnie wodą, początkowo cieplejszą, a na końcu już chłodniejszą, po myciu wycieram ręcznikiem i sporadycznie nakładam odrobinę olejku lub kwas hialuronowy, jako odżywki, na końcówki.

Aby włosy były zdrowe i lśniące, po każdym myciu należy dokładnie spłukać mydło. Następnie polecam spłukać włosy wodą z octem jabłkowym mocno rozcieńczonym, wystarczy dosłownie łyżka octu na 0,5l wody (kiedy woda jest miękka) lub nieco więcej przy twardej wodzie. Następnie ponownie spłukać samą wodą (najlepiej chłodną).
Ocet zamyka łuski włosów, a także zakwasza skórę głowy i działa delikatnie złuszczająco, co również pomaga w pozbyciu się łupieżu.

Ważne jest, aby roztwór wody i octu nie był mocny, bo w tym przypadku, mniej oznacza lepiej.

Mycie mydłem z octem

W wielkim skrócie:

  1. moczymy włosy wodą
  2. namydlamy, ja robię to bezpośrednio, mydlę tył głowy, mydło się pieni, a kostka ma wygodny kształt dopasowany do dłoni, aby ułatwić namydlanie. Pianą myję włosy
  3. Czekam 30-40 sekund
  4. spłukuję dokładnie wodą, początkowo cieplejszą, a na końcu już chłodniejszą, po myciu wycieram ręcznikiem i sporadycznie nakładam odrobinę olejku lub kwas hialuronowy, jako odżywki, na końcówki.
  5. Włosy kręcone, lub myte w bardzo twardej wodzie mogą niestety wymagać użycia płukanki. Plus mydła jest taki, że można go użyć także do mycia ciała.

Włosy po mydle są inne niż po szamponie. Są sztywniejsze, mniej oklapnięte, wolniej się przetłuszczają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SoapDeli

SoapDeli